Liposukcja laserowa SLIM-LIPO/LIPO-LIFE/VASER-LIPO

Liposukcja laserowa SLIM-LIPO/LIPO-LIFE/VASER-LIPO

Czas trwania: 1 do 3 godzin, wykonywany najczęściej w znieczuleniu ogólnym choć przy pojedynczych okolicach możliwe jest znieczulenie miejscowe.

Nowoczesna liposukcja tym różni się od klasycznej (mechanicznej) liposukcji, że wykorzystuje dodatkowe źródło energii bądź to w postaci lasera (SLIM-LIPO lub LIPO-LIFE) bądź w postaci ultradźwięków VASER-LIPO. Energia ta pozwala na łagodne rozpuszczenie tłuszczu dzięki czemu samo odessanie staje się dużo łatwiejsze (mniej brutalne), ale również pozwala na mocne pobudzenie termiczne tkanek poddanych zabiegowi, co skutkuje dużo bardziej efektywnym ich obkurczaniem. Dzięki temu znika nadmiar skóry i efekt estetyczny staje się lepszy. Bywa, że dzięki temu można uniknąć bardziej inwazyjnych metod chirurgicznych, jak na przykład plastyki chirurgicznej ramion, czy chirurgicznej plastyki brzucha.

Zabieg polega na podaniu roztworu znieczulającego i obkurczającego naczynia krwionośne do tkanki tłuszczowej danej okolicy ciała. Następnie aplikowana jest energia odpowiednio do metody: lasera lub ultradźwięków. W końcowej fazie zabiegu odsysa się rozpuszczony wcześniej tłuszcz.
Aby prawidłowo zoperować daną okolicę ciała potrzeba minimum 2 niewielkich nacięć skóry długości ok. 5 mm na przeciwległych brzegach danego obszaru, po których zostają niewielkie blizny.

Po zabiegu stosuje się antybiotyk przez 7 dni oraz prowadzi postępowanie przeciwzakrzepowe w formie zastrzyków z heparyny drobnocząsteczkowej przez 14 dni (pierwszą dawkę leku należy przyjąć ok. 12 godzin przed zabiegiem).

Najczęściej operowane okolice to:
• brzuch i boki tułowia,
• uda po stronie wewnętrznej, zewnętrznej (tzw. bryczesy) i kolana
• ramiona
• podbródek
• plecy – otłuszczone fałdy skóry poniżej poziomu biustonosza

Rekonwalescencja:

Na rany nie są zakładane szwy – działają one jako miejsca drenażu resztkowego płynu tkankowego do opatrunków, które należy zmieniać kilka razy dziennie przez okres do 3 dni od zabiegu. Dodatkowo od razu zakładane jest specjalne ubranko uciskowe, które należy nosić przez pierwszy miesiąc w dzień i w nocy a przez następne 2 miesiące ok 12 godzin na dobę – np. w nocy. Proces obkurczania skóry trwa do 6 miesięcy (tak długo przebudowuje się kolagen wcześniej pobudzony termicznie, w skórze i tkance podskórnej).

Bardzo ważnym elementem rekonwalescencji są masaże, które pacjent powinien zacząć ok. 2 tygodni po operacji w liczbie ok 10 zabiegów (masażu). Szczególnie zalecana jest endermologia. Masaż ma na celu usunięcie drobnych nierówności w skórze i tkance podskórnej.

Możliwe powikłania

  • Krwiak
  • Zakażenie rany
  • Poparzenia skóry w miejscu pobierania tłuszczu
  • Nierówności w miejscu pobierania tłuszczu
  • Zakrzepica żylna
  • Zatorowość płucna

Galeria Przed/Po