Podniesienie piersi, Podniesienie piersi z ich powiększeniem

Podniesienie piersi, Podniesienie piersi z ich powiększeniem

Czas trwania: 3 do 4 godzin, wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Na wygląd kobiecych piersi wpływa wiele czynników takich jak: ciąża, karmienie, uwarunkowania genetyczne i grawitacja. W wyniku rozciągnięcia skóry i utraty jej elastyczności, piersi a szczególnie brodawki sutkowe ulegają przemieszczeniu ku dołowi. Mastopeksja jest chirurgiczną techniką pozwalającą na podniesienie piersi. W wyniku operacji, przywraca się piersiom dawne położenie oraz poprawia ich jędrność. Operacja ta może być połączona z operacją powiększenia biustu implantami.
Przed zabiegiem podniesienia piersi należy wykonać badanie USG i/lub mammografię.

Cięcie wykonuje się wokół otoczki brodawki sutkowej (najczęściej zmniejszając jej szerokość) oraz w kierunku bruzdy podpiersiowej. W trakcie operacji nadmiar skóry zostaje usunięty, brodawka wraz z otoczką przemieszczane są ku górze, a gruczoł piersiowy ulega modelowaniu przez odpowiednie nacięcia oraz szwy. Po zeszyciu ran zakładane są opatrunki i specjalny biustonosz.

Rekonwalescencja:

Po wykonanym zabiegu piersi będą zasinione i obrzęknięte. Siniaki znikną po około 3 tygodniach, zaś brzęk będzie ustępował stopniowo przez 3 do 6 miesięcy. Ból pooperacyjny nie jest dotkliwy i można uśmierzyć go używając zwykłych środków przeciwbólowych.
Zalecane jest noszenie biustonosza przez całą dobę w ciągu 6 tygodni po operacji. Początkowo blizny są sino-różowe i twarde, stopniowo staje się miękkie i blade, ale potrzeba na to około 12 miesięcy. Blizny nigdy całkowicie nie znikają.
Po 7 – 14 dniach od operacji można wrócić do pracy. Należy jednak unikać dźwigania i uprawiania sportu przez minimum 4 tygodnie.

Możliwe powikłania

  • Krwiak
  • Zakażenie rany
  • Martwica skóry/otoczki brodawki
  • Martwica tkanki gruczołowej lub tłuszczowej

Galeria Przed/Po