FAQ

Najczęsciej zadawane

Pytania

Ile godzin przed zabiegiem w znieczuleniu ogólnym nie można nic jeść ani pić?

Nie powinno się jeść, pić ani żuć gumy przez minimum 6 godzin przed planowaną godziną operacji. Jeżeli trzeba zażyć jakiś lek w postaci tabletki to należy go popić jednym łykiem wody.

Czy trzeba być na czczo przed badaniami z krwi?

Tak badania krwi powinny być robione z krwi pobieranej na czczo.

Jak długo po zabiegu będę przebywać w Szpitalu?

To zależy od rodzaju operacji:
Jeżeli planowane jest znieczulenie ogólne z intubacją to należy pozostać w szpitalu 1 dobę. Dwie doby rutynowo pozostają pacjenci po operacji plastycznej brzucha.

Po zabiegach w znieczuleniu ogólnym ale bez intubacji (niektóre operacje liposukcji lub plastyki powiek) wystarczy pozostać w klinice kilka godzin po wybudzeniu. O możliwości opuszczenia szpitala zawsze decyduje anestezjolog.

Jak wyglądają nacięcia skóry przy liposukcji danej partii ciała?

Obowiązują minimum 2 niewielkie (5mm) nacięcia na pojedynczą okolicę operacji. Ranki te dobrze się goją i pozostawiają niewielkie – mało widoczne blizny.

Czy odczuwa się ból po zabiegu?

To zależy od rodzaju zabiegu. Każda operacja ma swoją specyfikę i dotyczy innego rodzaju dyskomfortu. W zasadzie można powiedzieć, że ból związany z operacjami plastycznymi potrafimy kontrolować stosując odpowiednie leki przeciwbólowe w odpowiednich dawkach w zależności od potrzeb.

Czy po zabiegu możliwa jest wizyta osób najbliższych w Szpitalu?

Tak, to zawsze jest możliwe i zawsze traktujemy taką wizytę jako ważny element wsparcia dla operowanego pacjenta.

Czy powiększenie piersi implantami umożliwia karmienie piersią?

Powiększenie piersi absolutnie nie zakłóca możliwości karmienia piersią w przyszłości. Implant zawsze umieszczany jest pod gruczołem lub jeszcze głębiej pod mięśniem piersiowym większym. Sam gruczoł najczęściej nie jest nacinany.

Powiększenie piersi przeszczepem własnego tłuszczu również nie ma wpływu na możliwość karmienia piersią.

Czy można zapisać się na zabieg bez konsultacji lub przed wizytą konsultacyjną?

Nie jest to możliwe, choć informacja o możliwych terminach operacji jest dostępna w recepcji i można na tej podstawie wstępnie planować termin operacji. Jednak rezerwacja terminu jest możliwa dopiero po uzyskaniu kwalifikacji do operacji na wizycie konsultacyjnej.

Jak najszybciej można umówić się na konsultacje?

Na pierwszy możliwy termin najlepiej dzwoniąc bezpośrednio do recepcji.

Czy długo trzeba czekać na termin zabiegu?

To zależy od aktualnych planów operacyjnych. Informacja o nich zawsze jest dostępna w recepcji.

Czy mogę zrobić badania do zabiegu podczas miesiączki?

Tak. Faza menstruacyjna nie powinna zakłócać wartości parametrów krwi. Podczas miesiączki nie powinniśmy operować, gdyż obniżają się zdolności krzepnięcia krwi.

Czy są udostępnione zdjęcia pacjentów przed i po zabiegach?

Staramy się udostępnić najbardziej typowe lub ciekawe zdjęcia pacjentów w zakładce GALERIA, dbając o to by nie pozwalały na identyfikację prezentowanego w ten sposób pacjenta.

Czy możliwe są zniżki za zabieg?

Tak, dla stałych pacjentów mamy rutynową zniżkę przy kolejnych zabiegach. Zawsze są uzgadniane podczas wizyt konsultacyjnych. Również łącząc 2 procedury, np. operację powiek z przeszczepem tłuszczu do twarzy można liczyć na zniżki.

Ile czasu należy odczekać między zabiegami?

Zawsze zależy to od typu zabiegu. Minimalny okres to jednak 4 tygodnie.

Czy zabiegi można łączyć?

Tak, np. operację powiek z przeszczepem tłuszczu do twarzy, operację plastyczną brzucha połączoną z niewielką liposukcją boków tułowia albo operację powiększenia piersi i operację korekcji nosa.

Czy mogę mieć pomalowane paznokcie podczas zabiegu?

Nie polecamy mieć pomalowanych paznokci na czas operacji. Napewno nie powinno się mieć tipsów w czasie operacji.

Czy po każdej operacji plastycznej zostają blizny?
W chirurgii plastycznej specjalizujemy się jednak w planowaniu cięć chirurgicznych w miejscach naturalnych fałdów czy zagięć skóry, by były one w ten sposób ukryte. Bez „oraz” Staramy się by sposób szycia skóry prowadził do gojenia się tkanek z pozostawieniem blizn mało widocznych.
Czy polecacie Państwo jakieś konkretne miejsce do wykonania badań przed zabiegiem?

Wszystkie certyfikowane laboratoria prywatne oraz państwowe są honorowane.

Czy przed konsultacja należy wykonać jakieś badania?

Nie polecamy wykonywania badań przed wizytą, warto natomiast zabrać ze sobą ostatnie dostępne badania jeżeli takie były wykonywane w przeszłości. Np. USG piersi przy planowanych operacjach piersi.

Czym różni się liposukcja klasyczna od liposukcji laserowej?

Liposukcja laserowa pozwala na wykorzystanie dodatkowej energii, której użycie umożliwia bardziej efektywne obkurczanie skóry w okresie po operacji i dzięki temu daje szansę na lepszy efekt estetyczny. Ta sama energia pozwala na zmianę konsystencji tkanki tłuszczowej ze stałej w płynną. Sam proces odsysania tłuszczu jest dzięki temu bardziej delikatny. Zabieg liposukcji laserowej najczęściej też jest nieco krótszy od liposukcji klasycznej.

Skontaktuj

Się z Nami

Szanowni Pacjenci najszybszą drogą zapisania się na konsultacje jest umówienie wizyty przez telefon.

  • Józefosław ul. Sasanki 1

Obowiązek informacyjny

Administratorem Twoich danych osobowych jest: Konrad Januszek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą „SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA CHIRURGICZNA” , NIP 9541590130, Regon 140636962 z siedzibą przy ul. Sasanki 1, Józefosław 05-500