O Mnie

Klika słów

O Mnie

Konrad Januszek

Specjalista Chirurgii Plastycznej i Chirurgii Ogólnej z ponad 20 letnim doświadczeniem. Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. II stopień specjalizacji z Chirurgii Ogólnej zdobył w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej CSK MSWiA w Warszawie, prowadzonej przez prof. Piotra Andziaka. Następnie przez wiele lat pracował w Oddziale Chirurgii Plastycznej CSK MSWiA pod kierownictwem dr. n. med. Tadeusza Witwickiego, tam też ukończył specjalizację z Chirurgii Plastycznej.

W praktyce zdobył umiejętności leczenia operacyjnego wielu schorzeń powodujących m. in. dysfunkcję narządów twarzy, piersi, ze szczególnym uwzględnieniem leczenia raka piersi i leczenia rekonstrukcyjnego piersi.

W 2015 roku obronił pracę doktorską której tematem jest: „Ocena skuteczności terapii fotodynamicznej w leczeniu powierzchownej i guzkowej postaci raka podstawnokomórkowego skóry”.

W swoim życiu zawodowym kieruję się od zawsze empatią – potrzebą zrozumienia oczekiwań swoich pacjentów i dopasowaniem możliwości jakie daje współczesna medycyna do realizacji tych oczekiwań.

Dlaczego

Warto Mi Zaufać?

Każdy pacjent wie najlepiej czego oczekuje, o czym marzy, co chciałby zmienić w swoim wyglądzie.

Moim zadaniem jest obiektywna ocena tych oczekiwań i dopasowanie możliwości postępowania jakie daje współczesna chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna na najwyższym możliwym poziomie.

Metoda chirurgiczna nie zawsze jest konieczna i często możemy uniknąć rozległych inwazyjnych operacji.

Przykłady:

Leczenie umiarkowanego nadmiaru tkanek powłok jamy brzusznej

Metoda SLIM-LIPO (liposukcji z wykorzystaniem lasera) zamiast rutynowej, rozległej operacji brzusznej.

Leczenie ubytków tkanki tłuszczowej twarzy

 (np. powiek dolnych lub innych okolic twarzy) przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej metodą LIPO-LIFE zamiast rutynowej operacji powiek dolnych, czy operacji liftingu twarzy.

Leczenie ginekomastii z zastosowaniem metody SLIM LIPO

Metoda laserowa pozwalająca na znaczne obkurczanie skóry co pozwala ograniczyć zakres cięć chirurgicznych i blizn.

Leczenie blizn

Przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej oraz laserem fraksyjnym zamiast wycięcia chirurgicznego blizn.

Doświadczenie wielu lat pracy w ramach chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej (rak piersi, rak skóry) pozwala na podejście estetyczne i stosowanie metod oszczędzających tam gdzie to tylko możliwe.

Wiąże się z tym postępowanie rekonstrukcyjne, a więc naprawa zniszczeń spowodowanych chorobą przez wykorzystanie najmniej obciążających metod rekonstrukcji.

Przykłady:

Leczenie raka skóry metodą fotodynamiczną (PTD)

Metoda o wysokiej skuteczności leczenia > 80 % w powierzchownej i guzkowej postaci tzw. raka podstawno-komórkowego skóry czy stanów przed nowotworowych jak np. rogowacenie słoneczne

Nawet w przypadku braku pełnego wyleczenia metodą PTD, zakres ewentualnej następowej operacji chirurgicznej i ewentualnego leczenia rekonstrukcyjnego jest dużo łatwiejszy i mniej rozległy gdyż metoda PTD zawsze powoduje zmniejszenie ogniska pierwotnego choroby..

Rekonstrukcje piersi

Po przebytym leczeniu raka piersi z wykorzystaniem np. przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej metodą LIPO-LIFE połączonego z chirurgicznymi metodami symetryzacji piersi. (redukcja lub podniesienie piersi po stronie zdrowej)

Gdzie

Przyjmuję pacjentów?